Szpital Uniwersytecki

Kopernika 36
31-501 Kraków

(12) 424 70 00

http://www.su.krakow.pl/

Szanowni Państwo!

Szpital Uniwersytecki w Krakowie jest wiodącym w skali kraju wielospecjalistycznym ośrodkiem medycznym. Jest to jednostka o bogatych tradycjach, a jej renomę przez dziesięciolecia budowały pokolenia lekarzy, których zawsze cechował wysoki poziom wiedzy i umiejętności praktycznych.

Naszym głównym celem jest dążenie do zapewnienia kompleksowej opieki medycznej – od profilaktyki, poprzez leczenie, aż do rehabilitacji.

W Szpitalu Uniwersyteckim udzielane są ambulatoryjne i stacjonarne, wysokospecjalistyczne świadczenia w zakresie opieki zdrowotnej, w ramach specjalności reprezentowanych przez oddziały kliniczne, zakłady i poradnie szpitalne.

Posiadamy:

27 specjalistycznych Oddziałów Klinicznych i 1300 łóżek stacjonarnych
6 Zakładów diagnostyczno-leczniczych
prawie 60 profilowych Poradni.
Zatrudniamy 3,9 tys. wysoko wykwalifikowanych pracowników.

W ciągu roku hospitalizujemy prawie 75 tys. chorych z całej Polski, a liczba konsultacji udzielanych w przychodniach przyklinicznych przekracza 380 tys.

Szpital Uniwersytecki jest położony w samym centrum Krakowa, co stanowi o jego szczególnym charakterze. Jest to kompleks wielobudynkowy zajmujący powierzchnię prawie 19 ha, położony u zbiegu ulic Kopernika, Botanicznej, Śniadeckich i Grzegórzeckiej oraz przy ulicy Skawińskiej 8.

Z satysfakcją możemy powiedzieć, że prowadzimy nowoczesną diagnostykę i terapeutykę, wykorzystując unikalną w naszym makroregionie aparaturę. Pragniemy, aby poziom zadowolenia naszych Pacjentów korzystających z usług Szpitala Uniwersyteckiego był jak największy. Badanie satysfakcji pacjentów pokazują, że silną stroną naszego szpitala jest wysoki poziom świadczonych usług. Dbając o dobro Pacjenta, staramy się, by nasz personel miał opinię osób kompetentnych i życzliwych, a pełne poświęcenia zaangażowanie w pracę jest szczególnie ważne, gdy nasza pomoc staje się często jedyną szansą i nadzieją na wyzdrowienie.